fest2019

 Підсумки ІІІ AndriyivskyFest.UkrainianFormat (2018–2019)!
За рішенням журі учасники укрїнського формату фестивалю нагороджуються відзнаками:
✔️«За сценічне втілення української поезії» – вистава «100 відтінків правди і любові» Донецького драматичного театру (м. Маріуполь), режисер Анатолій Левченко
✔️«За кращий акторський ансамбль» – вистава «Чотири дружини одного Івана» Кропивницького українського музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького, режисер Євген Курман
✔️«За кращий акторський дует» – актори Микола Бичук і Петро Великий у виставі «Секс, кохання та рок-н-рол» Незалежного театру «Theatrum Mundi» (м. Чернігів), режисер – Євгеній Сидоренко
✔️«За кращу чоловічу роль» актор Дмитро Зіневич і «за кращу жіночу роль» актриса Марина Букша – у виставі «Зовсім інші» Житомирського українського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги, режисер – Петро Авраменко
✔️«За краще сценографічне рішення» – художник Алія Меженіна, вистава «Відключені» Театру драми та музичної комедії ім. М. Щепкіна (м. Суми), режисер Антон Меженін
✔️«За краще режисерське рішення» – режисер Варвара Вороніна, вистава «Порцеляновий кролик» Дніпровського театру «Віримо»
✔️«За кращу драматичну виставу» – вистава «Звірячі історії» Театру 19 (м. Харків), режисер Ігор Ладенко
Дякуємо за участь і запрошуємо 23 червня представників театрів-учасників отримати дипломи з відзнакою!

🏆
За рішенням журі ПЕРЕМОЖЦЕМ ІІІ AndriyivskyFest.UkrainianFormat (2018–2019), який братиме участь у міжнародній програмі фестивалю з 17 по 23 червня 2019 року є вистава «ЗВІРЯЧІ ІСТОРІЇ» Театру 19 (м. Харків)!

Висловлюємо щиру подяку за роботу журі ІІІ AndriyivskyFest.UkrainianFormat: Наталі Потушняк, Сергію Ладесову і Лілії Бевзюк-Волошиній.

 

 ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ
З 17 ПО 23 ЧЕРВНЯ 2019 РОКУ

 Фест 2019 1

 

Звірячі історії copy17 ЧЕРВНЯ  О 19.00 

ВІДКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ

"ЗВІРЯЧІ ІСТОРІЇ"
Харківський "Театр 19"

Основна сцена Театру "Колесо"

Це незвичайна, оригінальна, приваблива та глибока п'єса сучасного американського драматурга Дона Нігро, вперше поставлена на українській сцені популярним «Театром 19» з Харкова. «ЗВІРЯЧІ ІСТОРІЇ» – це смішні та зворушливі історії Миші, Бурундука, Котів, Папуг, Качкодзьоба, Бабуїна та інших тварин. Маленькі комедії про тварин, схожих на людей, та про людей, схожих на тварин.«ЗВІРЯЧІ ІСТОРІЇ» – це вистава, яку неодмінно варто подивитися!

 

Martynas Nedzinskas18 ЧЕРВНЯ О 19.00

"ДИВОВИЖНІ РЕЧІ"
Вільнюський театр "Kitas kampas"

Основна сцена Театру "Колесо"

Це історія молодого чоловіка, котрий, незважаючи на великі виклики в його житті, знайшов спосіб залишатися сильним. Це список чудових речей, заради яких варто жити. Ці речі не є якимись грандіозними або важкодоступними. Вони прості, як ... морозиво, запах старих книг, танці навколо купи шкільних сумок на шкільній дискотеці, речі зі смугами і так далі. Вистава є типовою моновиставою, хоча на сцені лише один актор Мартинас Недзінскас – майстер імпровізації, лауреат «Golden Cross of the Stage». Йому допомагає джазовий музикант Дмітріус Головановас, а також глядачі.

 

Шкіра і небо Румунія19 ЧЕРВНЯ о 18.00

«ШКІРА І НЕБО» 
Vasile Alecsandri National Theatre (м. Яси, Румунія)

Мала сцена Театру юного глядача (вул. Липська, 15/17)

«Смерть – остання іронія життя», – сказав хтось. Режисер вважає, що нині смерть все більше і більше присутня серед нас через війни, хвороби, нещасливих людей і невблаганні беззаконня, що проявляються насильством та ударами нижче пояса. Люди не знають, як насолоджуватися життям. На жаль, воно все частіше стає полем битви, на якому щодня борються і вмирають люди. Ісаак Азімов писав, що «життя приємне, смерть спокійна, а перехід між ними проблематичний». Вистава «Шкіра і небо» говорить саме про цей перехід, позначений трьома каталізуючими силами: любов’ю, вірою і надією. І якщо люди їх втратять, то нічого не залишиться, окрім смерті.

 

62073573 2287472481509252 2887072609734754304 o19 ЧЕРВНЯ о 20.00

 «МАЛЕНЬКИЙ ВІДЕНЬ НА ПРУТІ» 
Karl Menrad & vienna clarinet connection (м. Відень, Австрія)

Камінна зала театру "Колесо" 

Це «Чернівецькі замальовки» А. Кукелка у поєднанні з буковинською поезією (Пауль Целан, Грегор фон Реццорі, Роза Ауслендер, Карл Еміль Францоз та ін.). Вистава створена у співпраці з віденським ансамблем кларнетистів та Neues Wiener Musik Theater (Новий віденський музичний театр). Александер Кукелка стоїть в ряду з Брамсом, Кодаєм, Бартоком, Стравінським, які, у свою чергу, вже займалися народною музикою і нею були натхнені на нові твори. Завдяки своїй роботі як композитора кіно, театру та музики, Александер створює музику, яка виходить за межі музичного змісту та викликає у слухача певні образи та емоційні настрої. Для нього важливо створити музику з наративним характером. Таким чином відкриваються нові звукові простори, які у своїй пластичності викликають перед очима слухача образи людей, пейзажі та історії. Крім того, Александер Кукелка має особистий зв'язок з Буковиною – звідти походять його предки. Головними поштовхами до написання цього твору були враження та спогади, що залишилася у нього від дідуся, коли той займався музикою.

смілкова20 ЧЕРВНЯ о 15.00

МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ АКТОРІВ І РЕЖИСЕРІВ
Режисер: Оксана Смілкова / Oxana Smilková
Academy of Music and Performing Arts (м. Брно, Чехія)

Камінна зала театру «Колесо» (Андріївський узвіз, 8)

Майстер-клас за методикою навчання актора у роботі з режисером на прикладі класичних творів (п’єс Антона Чехова «Чайка», «Дядя Ваня» і «Три сестри»). Кількість учасників – 10 осіб. Участь безкоштовна (форма для реєстрації учасників, форма для реєстрації глядачів). Оксана Смілкова: театральний режисер, художник, викладач Академії музики і виконавських мистецтв у Брно, доктор філософських наук, академік Міжнародної академії мистецтв.

 

молдова20 ЧЕРВНЯ о 19.00

«AMERICA FOR RUSSIA ПОДАРУВАЛА ПАРОПЛАВ»
Державний російський молодіжний драматичний театр «З вулиці Роз» (м. Кишинів, Молдова)

Основна сцена Театру «Колесо» (Андріївський узвіз, 8)

Пронизлива психологічна історія кохання, пристрасті і про самотність. Гірку самотність, про яку кажуть: «Найжорстокіша – це самотність серця». А якщо самотня жінка? Та, яка покликана Всевишнім продовжувати рід людський? Тоді це потрійний жах, тоді руйнується Світ... Режисер вистави Юрій Хармелін, актори – Наталя Єрмолаєва та Яків Грібіненко.

 

 

греція 1

21 ЧЕРВНЯ о 19.00

«МОЛЬЄР, КОМЕДІАНТ»
White Puppet Theatre (м. Афіни, Греція)

Камінна зала Театру  «Колесо»  (Андріївський узвіз, 8)

Режисером і художником вистави є Ірина Бойко. Життя і доля сина королівського шпалерника, Жана-Батиста Поклена, бродячого комедіанта і драматурга, у виставі, де актори, ляльки, світло і тіні сплітаються воєдино в лабіринті пошуку щастя і сенсу, творчості і буття. Гратимуть Ірина Бойко і Константина Кумпулу.

 

 майдан заставка 222 ЧЕРВНЯ о 19.00

«МИ, МАЙДАН»
Київський академічний театр "Колесо"

Основна сцена Театру "Колесо" (Андріївський узів,8)

Надія Симчич у п’єсі «Ми, Майдан» описує події листопаду 2013 – лютого 2014 років у Києві на Майдані Незалежності. Автор створила її із свідчень активістів у Facebook. Вистава «Ми, Майдан» – це документальні читання і проживання акторами театру разом з глядачами нелегких подій того часу. Читатимуть актори: Наталя Надірадзе, Анна Артем'єва, Аліна Проценко, Денис Драчевський, Олег Лепенець, Андрій Мороз, Владислав Пупков, Олександр Соловонюк. Режисер вистави – Ірина Кліщевська.

 

 

польща

23 ЧЕРВНЯ о 18.00

«FIN DE…»
Театр Druga Strefa (м. Варшава, Польща)

ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ

Велика сцена Театру юного глядача (вул. Липська, 15/17)

Це авторська вистава режисера Сильвестра Біраги. Його постановка – це спроба показати складні стосунки між людиною, яка вчиняє шкоду – палачем, і тою, яка піддається цій шкоді – жертвою. Хірургічний аналіз міжособистісних відносин з обох боків. Актори: Галина Хробак, Наталя Марія Войцеховська, Сильвестр Бірага, Славомир Долинець, Петр Дуда, Павел Ференс, Кім Лі, Петр Зволскі. У Театрі на Липках відбудеться закриття фестивалю і нагородження переможців.

 

ЛАУРЕАТИ ІІІ Міжнародного фестивалю камерних вистав AndriyivskyFest:

ВИСНОВКИ ПРОФЕСІЙНОГО ЖУРІ:
 • "За найкращу виставу": вистава «Звірячі історії» Харківського «Театру 19»

  "Спеціальний приз театру, який не втратив совість": Київський академічний театр «Колесо» за виставу «Ми, Майдан»
 • "За емоційно-достовірну аудіо-візуальну концепцію вистави": творці вистави «Ми, Майдан» Київського академічного театру «Колесо»
 • "За високу виконавську культуру": Karl Menrad & Vienna clarinet connection за музично-поетичну виставу «Маленький Відень на Пруті»
 • "За яскравий бестіарій жіночих образів": актриса Харківського «Театру 19» Наталія Іванська за низку ролей у виставі «Звірячі історії»
 • "За інтенсивність проживання ролі": Мартинас Недзінскас – виконавець вистави «Дивовижні речі» театру KITAS KAMPAS (Вільнюс, Литва)
 • "За переконливу гру": Іонуцу Корніле – виконавець ролі Його у виставі «Шкіра і небо» Національного театру Vasile Alecsandri (м. Яси, Румунія)
 • "За пластичне вирішення вистави": вистава "Fin de..." Варшавського театру Druga Strefa

ВИСНОВКИ ГЛЯДАЦЬКОГО ЖУРІ:

 • "За найкращу виставу": вистава "Звірячі історії" Харківського "Театру 19"

ДИПЛОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА ФЕСТИВАЛЮ:

 • Державний молодіжний драматичний театр " З вулиці Роз" - директор Юрій Хармелін

Вітаємо усіх переможців! 

Дякуємо за роботу професійному журі! До його складу входили:

 • театральний критик, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії «Київська пектораль». Завідувач відділу культурних стратегій, ініціатив  та технологій Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв  України, голова журі Сергій Васильєв.
 • театральний критик, перекладач, драматург, завідувач літературно-драматургічної частини Білоруського державного академічного театру юного глядача театрознавець Жанна Лашкевич (Білорусь).
 • театрознавець, кандидат мистецтвознавства , заслужений журналіст України Світлана Максименко (Україна).
 • театрознавець, директор Міжнародних театральних фестивалів  камерних та моно вистав Марія Таніна (Литва).
 • театральний режисер, художник, викладач Академії музики і виконавських мистецтв у Брно, доктор філософських наук, академік Міжнародної академії мистецтв Оксана Смілкова (Чехія).

Дякуємо за роботу глядацькому журі. До його складу входили:

 • кандидат філософський наук, працівник Центру "ЕТОС" Алла Сингаївська
 • кореспондент газети "Медіа-Кур’єр в Україні" Олександр Бєлєнький
 • працівник Міністерства здоров’я України Катерина Устименко
 • керівник літературно-драматургічної частини театру «Сузір’я» та менеджер соціального проекту «Theatre. Love» Катерина Левченко

До зустрічі наступного року!