spektakli

Постійна трупа нашого театру складається з 18 професійних акторів. В діючому репертуарі театру 30 вистав українського класичного репертуару, зарубіжної класики, сучасної драматургії.

Українська класична драматургія представлена в афіші театру виставами «Шантрапа» Панаса Саксаганського, що нагороджений Гран-Прі на Міжнародному театральному фестивалі «Слав'янські зустрічі», оригинальною театрально-фольклорною виставою «Вечорниці», що розігрується в залі кафе, водевілем-модерном «Пристрасті дому пана Г.-П.» за п'єсою Олени Пчілки.

 Зарубіжна класика представлена виставою «Дама-примара» за пўєсою видатного іспанського драматурга Педро Кальдерона. Режисер-постановник Ірина Кліщевська вперше в УкраЇні створила камерный варіант цієї комедії плаща та шпаги. За музику до цієї вистави композитор М.Чембержі отримав «Київську пектораль-96». У 2006 році Іриною Кліщевською здійснена постановка п’єси І.Тургенєва „Місяць на селі”.

 Однією з найбільш цікавих інтерпретацій зарубіжної класики на українській камерній сцені можна вважати виставу «Емма» Я.Стельмаха за романом Г.Флобера «Мадам Боварі». Ця вистава отримала «Київську пектораль-2000» в номінаціях «За кращий спектакль на камерній сцені» та «За музику до вистави» (режисер-постановник- народна артистка України Ірина Кліщевська, композитор – народний артист України Михайло Чембержі).

Сучасна драматургія займає вагоме місце в репертуарі театру «Колесо». Це й «Азалія» Іва Жаміака, й ексцентрична комедія «Випадок у «Готелі дю комерс» Франсіса Вебера, й «Генерали в спідницях» Жана Ануя, й народна драма «Міріам» Олега Юрўєва, й «Кавказька рулетка» Віктора Мережко, й „Гра на клавесині” Ярослава Стельмаха.

Театр постійно бере участь у міжнародних творчих проектах. Результатом творчої співпраці являються й психологічний трилер «Terra incognita» за новелою Генрі Джеймса ( постановка Ніла С.Флекмана (США), вистава «Каспар» за пўєсою Петера Хандке (постановка П'єра Жана Валентена (Франція), вистава «Eat me!Съешь меня! З”їж мене!» за пўєсою шведського драматурга Ентоні Сверлінга, «Уявно хворий» за пўєсою Ж.-Б Мольєра, «Колишні справи» за п'єсою австрійського драматурга Йоганна Нестроя, й вистава «Портрет планети» за п'єсою швейцарського драматурга Фрідріха Дюрренматта, й моновистава „Чудо Піаф” за п’єсою Н.Мазур, В.Кіно, яка на фестивалі моновистав у Македонії отримала Гран-прі.

Вражаюча многогранність режисури й пластичність акторської майстерності дозволяють театральній трупі грати вистави нашего репертуару не тільки на камерних, а й на великих сценах.

Творчий колектив репрезентував театральне мистецтво України на Міжнародних театральных фестивалях: Единбургський ФРІНДЖ фестиваль Шотландія), «Слав'янські зустрічі» й «Класика сьогодні» (Україна), «Театр без кордонів» (Росія), «Монолог» (Швеція), «Чорное море» (Турція), фестиваль в Белграді (Югославія), фестиваль «Перперикон-2002» , «Перперикон – 2003» и «Перперикон –2004» (Болгарія), фестиваль моновистав та фестиваль музичних вистав у Македонії, ІІІ Московський міжнародний фестиваль „Міжнародні дні музичного театру”, Міжнародний фестиваль античної драми в Македонії (призи за кращу виставу, кращу режисуру та кращий акторський ансамбль). Театр «Колесо» побував на гастролях в Польщі, Росії, Франції, США, Румунії, Шотландії.

Про театр «Колесо» та його акторів створено біля 300 телевізійних та радіопередач, написано майже 400 публікацій в мас-медіа різних країн світу.