Жарт на одну дію

Надія ТИСЯЧНА «Українське Слово»

 

Ввечері коли життя на Андріївському узвозі затихає, свою роботу розпочинає театр «Колесо». За півгодини до початку спектаклю у кафе театру збираються глядачі. п'ють вино i каву, знайомляться i залицяються, жваво обговорюють події дня, що минає. Схоже, багато хто є постійним глядачем.

Театральна зала поверхом вище -  невелика, камерна. Нині грають «Шантрапу» Панаса Саксаганського. Вистава вважаеться «візитною карткою» «Колеса». Свого часу у ній грала Марія Заньковецька разом iз трупою Саксаганського. Потім на довгий час п'єса була забута. Художній керівник «Колеса» Ірина Кліщевська до «Шантрапи» повернулася першою, поставивши п’єсу у своему театрі.

Це — спектакль про життя «за лаштунками» провінційної театральної трупи. Між виставами актори вирішують безліч проблемних питань: побутових — латання костюмів i розірваних декорацій, написання оркестровок до п'єс; особистісних — залицяння одруженого капельмейстера до актриси Зоні, заздрощі акторів, підлабузництво до керівництва трупи; філософсько-мистецьких: залежність театру від замовника, а відтак — його гнучкість у підборі репертуару... Висвітлені проблеми так майстерно переплетені що зрада капельмейстера з молодою акторкою чи лестощі управляючому аж ніяк не здаються дрібними та недоречними. У виставі грають 14 дійових ociб, i кожен є відображенням певного типу людини: кокетка   Зоня, скандальна Ціпа Львовна, улеслива i зрадлива Олена Степанівна, гультяй Лука Карпович, догодливий управляючий Іван Васильович, гордий виконавець драма-тичних ролей...

Театр можна вітати iз вда-лим підбором виконавців. Зда-еться, у «Шантрапі» залучений весь акторський склад!

Вистава сприймаеться на одному диханні, бо порушені проблеми не є проблемами тільки театральної трупи, деякі з них зустрічаються нам мало не щодня.

А вислів «Хто платить, той замовляє музику!» вирішував долі театрів, митців, постановок... i часто вимагає компромісів

 

повернутись назад

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить