Напевно, немає більш яскравіших та веселіших свят в Україні, ніж зимові. Тут вам і гадання, і колядування, і водіння Маланки та Василя. А що вже говорити про традиційні українські вечорниці!..

Якщо вас цікавлять та тішать українські традиції, і ви розмірковуєте де їх побачити та взяти участь, то вам без сумніву треба в театр «Колесо» на виставу «Вечорниці». Тут створили феєричне дійство з фольклорних вечорниць, традицій музично-драматичного театру, додали кілька персонажів з містичної літератури Гоголя. Все це ретельно «розтовкли», «пошаткували», приправили стравами української кухні. Загалом, продукт вийшов оригінальним, поживним і смачним.

Ця постановка не претендує на стовідсоткове відтворення обрядів зимового проведення часу столітньої давнини. І ні до чого це. Адже в кожному селі, на кожному хуторі були свої варіанти пісень, танців, колядок, ігор ... "Вечорниці" театру «Колеса» якраз і цінні тим, що лише натякають, а не пропонують точну копію. У них вдало поєднуються стилізовані костюми та автентичні предмети побуту, куплені на Андріївському узвозі (до слова, і сам театр дислокується саме на цьому демонічно привабливому місці), спів "а капела" і магнітофонні записи, сучасне уявлення про народні звичаї і генетична пам'ять нації, гумор і містика, запозичена для вистави з гоголівських "Вечорів на хуторі поблизу Диканьки".

Якщо ж ви вирішите в один із зимових свят відпочити в серці давнього Києва, "Вечорниці" в "Колесі" можуть стати прекрасним приводом поєднати приємне, корисне і пізнавальне. Тільки уявіть, ви зануритеся в атмосферу улюблених з дитинства «мультяшок», книг, фільмів,  на кшталт "Жив-був пес",  гоголівських "Вечорів на хуторі поблизу Диканьки»,  "Ночі перед Різдвом" ...

Але будьте готові до того, що цей спектакль здивує вас ще дечим: під час вистави вас пригощатимуть дерунами, м'ясом в горщиках, варениками, горілкою і всякою іншої смакотою, запросять до танцю, почаритись з героями вистави, а потім ще розважать іграми-конкурсами. Правда, і ціна на квитки здивує. Але якщо вас не лякають такі дрібниці, сміливо вирушайте в театр «Колесо», і відчуйте те, про що писав Гоголь: “Чудно блещет месяц! Трудно рассказать, как хорошо потолкаться в такую ночь в куче хохочущих и поющих девушек и парубков, готовых на все шутки и выдумки, какие может только внушить весело смеющаяся ночь. Под плотным кожухом тепло; от мороза еще живее горят щеки; а на шалости сам лукавый подталкивает сзади”.

 

Замовити квитки можна за тел. 425-04-22 або 425-14-36

 

 

повернутись до ТЕАТРАЛЬНОГО БЛОГУ