Вистави Академічного театру "Колесо", створені за підтримки

Австрійського культурного форуму в Україні

Вистава "Каспар" за п'єсою Петера Хандке  зявилась в репертуарі театру 1999 року. Французький режисер П'єр Жан Валентен та актори театру одними з перших застосували у виставі мультімедійні засоби для розповіді про загадкового європейського юнака.

У 2001 році до репертуару театру увійшла ще одна п'єса Петера Хандке "Скандал з публікою". Експериментальний розіграш для інтелектуальних театралів спровокував не одну суперечку серед глядачів та фахівців театру. Режисер-постановник вистави - народна артистка України Ірина Кліщевська

Першими в Україні (у 2004 році) драматургію Йоганна Нестроя поставили в "Колесі". Водевіль "Колишні справи" в постановці Ірини Кліщевської брав участь у кількох Міжнародних театральних фестивалях.

Вистава "Жінки Моцарта", присвячена ювілею геніального композитора Австрії, увійшла в репертуар театру у 2006 році. Роль тещі Моцарта у виставі грає Станіслав Колокольніков. Режисер-постановник вистави Ірина Кліщевська

Камінну залу у 2010 році "Колесо" відкрило виставою "Фатальний флірт" (режисер Ірина Кліщевська) за п'єсою Артура Шніцлера. Новий простір,  діючий камін та атмосфера дому занурюють глядача в декаденський настрій початку минулого століття.

Парафраз шекспірівського "Приборкання норовливої" творчий колектив театру представив у 2013 році. Австрійський драматург Францобель переніс дію вистави у сучасне європейське місто, а постановник вистави Ірина Кліщевська додала у виставу велику кількість музичного матеріалу, хітових мелодій та шалених танців.

повернутись до ТЕАТРАЛЬНОГО БЛОГУ