Get Adobe Flash player

19 грудня у Будинку Актора відбулось вручення щорічних театральних премій Національної спілки театральних діячів України

Лауреатом Премії імені Панаса Саксаганського стала Кліщевська Ірина (Ирина Клищевская) – художній керівник Київського академічного театру «Колесо», народна артистка України.
Серед лауреатів мистецьких премій актори, режисери, театрознавці, сценографи, керівники з усіх регіонів України.
Учасників зібрання привітав заступник Міністра культури України Ростислав Карандєєв та Голова НСТДУ Богдан Струтинський, а також актори Київського академічного театру "Колесо" (Галина Зражевська, заслужений артист України Олег Коваленко та Андрій Мороз), які показали уривок з вистави ШАНТРАПА за п'єсою Панаса Саксаганського.

Премія імені Панаса Саксаганського заснована у 2010 році.

Засновниками премії є Спілка театральних діячів України, Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені П. К. Саксаганського.

Премія присуджується театральним діячам – режисерам, організаторам театральної справи за творчі досягнення, що наближують театр до кращих зразків світового мистецтва.

Довідка: Пана́с Ка́рпович Саксага́нський (справжнє прізвище — Тобілевич; *15 (27) травня 1859(18590527), с. Кам'яно-Костувате на Херсонщині, тепер Миколаївська область— †17 вересня 1940, Київ) — визначний український актор, режисер, драматург і педагог школи Марка Кропивницького