Get Adobe Flash player

У жовтні на сцені театру  L'ATALANTE  в серці Монмартру Київський академічний театр "Колесо" представив виставу "У Києві, на Подолі...". Окрім власних вражень охоче ділдимося відгуками глядачів про нашу виставу у столиці Франції

П'єса Миколи Янчука “У Києві на Подолі”, яку представив парижанам київський академічний театр “Колесо” на сцені театру"L'ATALANTE" на Монмартрі, привертає,  насамперед, своєю вельми актуальною ідеєю: споконвічне дружнє життя народів багатонаціональної України. Жанр музичної комедії-водевіля цього спектаклю, з його  музикою, танцями, гумором, веселощами, дав можливість талановитим акторам не тільки відтворити сторінку з життя персонажів різної культурної ідентичності, з їх рельєфними характеристиками, типовими рисами, які часом свідомо сягають загострення і  перебільшення, але й донести нам атмосферу київського Подолу, з його своєрідним симбіозом культур і звичок.

Я народилась на подільській вулиці Щекавицькій 25, і застала цю неповторну атмосферу подільського двора, де всі св'ята, радості і горе, тяжкі життєви випробовування були спільними, а всі діти своїми. Такою я була в сім' ї нашого сусіди єврея Самуїла Гольфельда, викладача скрипки, який зауважив мої музичні здібності, подарував скрипку,  кілька років безкоштовно навчав мене і тим дав професію на все життя.

Сподобались мені і натхненний акторський ансамбль, в якому кожний актор - і в соло  і в диалозі, і в ансамблі, і в пісні, і в танцях зберігає свою оригінальність, як характерна  квітка в букеті, і ритм спектаклю з його несподіваними поворотами в обігруванні поетичних  метафор як “маца з салом” або єврейського резонерства, і багато інших цікавих  режисерських знахідок.

Як на мене, низка бубликів на грудях українського батька, відсилає скоріше до  російської ідентичності, хоч і дає можливість звучання характерної для того часу російської  пісні “Купите бублики” (адже росіяни жили в подільських дворах поруч з українцями і
євреями).

Екзотичною для парижан могла б показатись така типова прикмета дружнього  спілкування як широке уживання горілки. Але за традицією, “Веселіе на Русі є питіє” як  слушно зауважив ще князь Володимир.

Отже, можна вітати виступ талановитого колективу театру « Колесо » під  керівництвом народної артистки України Ірини Кліщевської, і чекати паризького знайомства  з іншими постановками класичних і сучасних п'єс з широкого репертуару театру.

Тетяна Золозова-Ле Менестрель,
Культурний атташе Першого Посольства України у Франції(1994-1998)