Що ви знаєте про блискучого королівського драматурга пана Мольєра?  Ми трішки розакажемо

z 606776cd

1. Мольєр - це сценічний псевдонім, насправді його звали Жан-Батіст Поклен.

z 4c085baf

2. Майбутній драматург жив в будинку, який парижани називали «мавпячим». На рогах приємної триповерхової споруди будівельник XV століття розташував скульптурні дерев'яні зображення помаранчевих дерев, на яких маленькі мавпочки зривали плоди. «Доброзичливці» говорили, що нічого дивного немає в тому, що старший син шановного Поклена став блазнем.

z 04ac4e6f

3. Поклен-батько був справжнім комерсантом шанованим представником свого поважного цеху. Він торгував, і над входом в "мавпячу лавку" майорів чесний прапор із зображенням все тієї ж мавпи.

z 6df87abf

4. Знаменита паризька Клермонська колегія, в якій навчався Жан-Батіст, була привілейованим навчальним закладом. У той час, коли Поклен проходив курс наук, в Клермонській колегії вчилися три принци, з яких один був не хто інший, як Арман де Бурбон, принц де Конті, рідний брат іншого Бурбона - Людовика Конде, герцога Енгіенського, згодом прозваного Великим.

z 14183863

5. У найперших числах січня 1643-го Жан-Батист з'явився до батька і оголосив, що всі ці плани з зарахуванням його в корпорацію адвокатів - просто-напросто марення. Що в жодні нотаріуси він не піде, вченим стати не має наміру, а більш за все не бажає мати справи зі шпалерного лавкою. Піде ж він туди, куди тягне його з дитинства покликання, тобто в актори. Батько намагався сина відрадити, але марно. Тоді він кинувся до священика і просив його слізно допомогти з домовленостями. Але результати були дивні: в Парижі стверджували, що після двогодинної бесіди з шаленим Жаном-Батістом служитель церкви зняв свою чорну сутану і записався в ту саму трупу, в яку хотів записатися і сам Жан-Батіст.

z e6b33d5b

6. У червні 1643 Жан-Батіст спільно з Маделин Бежар, заснував "Блискучий театр". Всі, хто входили до його складу, назвали себе «Діти Сім'ї». Новостворений театр збанкрутував в 1645 році. Жана-Батіста ув'язнили за борги театру. Але, в тюрмі він пробув недовго, історики сперечаються про те, хто ж заплатив за нього - батько або коханець однієї з учасниць трупи. Саме на цей час припадає поява сценічного псевдоніма Мольєр. Можливо, цей псевдонім був придуманий для того, щоб не ганьбити батька наявністю актора в сім'ї, оскільки ця професія була принизливою в суспільстві того часу.

z ab49699d

7. Мольєр грав у чужих трагедіях трагічні ролі, а в своїх фарсах був коміком. І тут виявилося одна обставина: в трагічних ролях він мав в кращому випадку середній успіх, але нерідко траплялися такі випадки, коли в бідного трагіка, який виступав з короною якогось трагічного високоповажного героя на голові, жбурляли яблуками. Але коли після трагедії показували фарс і Мольєр, переодягнувшись, перетворювався в коміка, публіка починала реготати, аплодувати.

z f30032c8

8. «Я знаю і люблю Мольєра з ранньої юності і все життя у нього вчився. Щороку я перечитую кілька його речей, щоб постійно долучатися до цього дивовижного майстерності. Але я люблю Мольєра не тільки за досконалість його художніх прийомів, а головним чином, мабуть, за його чарівну природність ... »Ці слова «вдячного учня» належать Гете.

z 4d17e34c

9. У 1662 році трупа Мольєра і їхні італійські колеги переїхали в театр Пале-Рояль. В цьому ж році Мольєр одружився на Арманді, походження якої поки залишається невідомим. Вважається, що вона була незаконнорожденною дочкою Маделин і герцога Моденского. Цей шлюб викликав хвилю нападок на адресу Мольєра. Багато колишніх друзів відвернулися від актора, але король зберігав прихильність. Він призначив Мольєру пенсію і погодився бути хрещеним батьком першого сина Мольєра і Арманди.

z 665aa94e

10. Написана смертельно хворим Мольєром, комедія «Уявно хворий» - одна з найвеселіших і життєрадісних його комедій. На її 4-му поданні 17 лютого 1673 Мольєр, що грав роль Аргана, відчув себе погано і не дограв спектаклю. Він був перенесений додому і  за кілька годин помер.

z 13515de9

11. Мольєра ховали тільки на четвертий день: він не зрікся свого ремесла, і церква не дозволила здійснити обряд. Його не встигли соборувати, і Архієпископ Паризький, в силу звичаїв того часу, заборонив проводжають в останню путь тіло «комедіанта» і «грішника» за християнським обрядом. Тільки після втручання Людовіка XIV Архієпископ пішов на деякі поступки. У день похорону під вікнами будинку, де жив Мольєр, зібрався натовп, але зовсім не для того, щоб проводити його в останню путь - щоб перешкодити похованню. Арманда кидала у вікно гроші, намагаючись втихомирити збуджену публіку.

Придбати квитки на виставу можна в касі театру за адресою Андріївський узвіз, 8. Замовити за т. 425-04-22 ,  або купити квитки у партнерів нашого театру

джерело http://rusdrama.com/novosti/155-12-faktov-iz-zhizni-molera